První omezení začne dnes před půlnocí a potrvá do zítřejších 19 hodin. Na zastávce Josefa Kotase se totiž budou měnit koleje, a tak tramvajové linky číslo 1, 3, 12, 17, 18 a 19 budou mít jinou trasu. Buď budou ve směru na Dubinu končit na zastávce Poliklinika, a pak musejí lidé přesednout na náhradní autobusy,, nebo budou pokračovat v trase linky, což se lidé dozvědí z informačních tabulí před příjezdem vozů na zastávku.

„Ve směru z Dubiny pak mohou spoje nabírat tří- až osmiminutové zpoždění,“ uvedl mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht. Po dobu výluky nemusí jezdit bezbariérové spoje tak, jak jsou uvedeny v jízdním řádu.

Další plánovaná akce se týká tramvajové linky číslo 4. Od nedělní sedmé hodiny ráno pojede ze zastávky Třebovické odklonem na zastávku Vozovna Poruba. Kdo bude chtít do Martinova, musí přesednout na náhradní autobus. Na ulici Martinovské se totiž bude opravovat tramvajová trať. Výluka potrvá do 18 hodin. Další přechodná změna se týká autobusu číslo 36. Ten nebude celý příští týden zajíždět na zastávku Romo.

„Stávající zastávka bude navíc přemístěna na ulici Štramberskou. Příčinou výluky je souvislá údržba ulice U Cementárny,“ sdělil Albrecht.