Kladný vztah k velikonočním tradicím a velikonoční výzdobě zřejmě neměla dvojice nezletilců, která v doprovodu dvacetiletého mladíka v pátek před desátou večerní poškozovala velikonoční výzdobu na náměstí v Ostravě-Jihu.

Obsluha kamerového systému si všimla podezřelého chování trojice výtečníků. Ti se pohybovali na náměstí Ostrava-Jih a dva z nich o zdejší velikonoční výzdobu projevovali až nezvyklý zájem. Nakonec se rozhodli, že ji bezdůvodně poškodí.

„Nejprve se zaměřili na ozdoby v okrasných květináčích, které začali postupně strhávat. To jim však zřejmě nestačilo. Své devastující choutky následně dokončili na obří velikonoční kraslici, kterou poškodili kopy a údery. Když skončili, nastoupila trojice do autobusu a z místa bezstarostně odjížděla pryč. Po celou dobu však byla v hledáčku strážnice obsluhující kamerový systém,“ upozornil mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Nejblíže situovaná hlídka strážníků tak ihned obdržela informaci, během chvíle autobus dostihla a všechny tři mladíky zadržela.

Nezletilci byli předáni zákonnému zástupci a celá věc bude mít dohru u orgánu sociálně právní ochrany dětí a u příslušného správního orgánu.