Rekonstrukce mostů ve Výškovické ulici zkomplikovala už dosud život spoustě lidí. Bylo to ale nic oproti tomu, co se chystá od následujícího úterý.

SCHÉMA uzavírky a objízdných tras v době roční uzavírky Výškovických mostů.Zdroj: Facebook.com
*Pro zvětšení na obrázek klikněte

Zatímco dosud se po Výškovické ulici jezdilo alespoň po jedné straně, nyní ulici uzavřou úplně. A to až do 6. června 2020!

„Je to nutné. Teď na to máme peníze, později bychom mosty museli postavit odznova,“ opakuje stále dokola náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

Cirkulum Poruba, 9. června 2018 v Ostravě.
Hlavní třída v Ostravě se opět změní na jeden obrovský cirkus!

Řidičům však vadí délka uzavírky, a to zejména s ohledem na krkolomnou objízdnou trasu. Uzavřena totiž bude Výškovická ulice od ulice Pavlovova po ulici U Studia.

Kdo se potřebuje napojit na zpět na Výškovickou ulici za mosty u Avion Shopping Parku, zajede si zhruba pět kilometrů. Avšak v hustém provozu, kudy pojedou všichni.

O víkendu 8. a 9. června (od pátečních 21 hodin do nedělních 18 hodin) navíc bude zcela uzavřená i Rudná ulice (od Plzeňských mostů) kvůli demolici východního Výškovického mostu.

„Nemáte mapu kanalizace? To bude asi nejrychlejší trasa,“ ironizují už nyní blížící se stav Ostravané na sociálních sítích i s přihlédnutím na už probíhající rekonstrukce Rudné ulice či třeba Svinovských mostů.

Řidiči na silnicích budou brzy nepochybně volit poněkud tvrdší slova. Tramvajová doprava po provizorní trati na nových mostech zůstane zachována. Investorem akce je Moravskoslezský kraj, uzavírku a objížďku povolil Magistrát města Ostravy.

K TÉMATU

Dopravní omezení při rekonstrukci Výškovických mostů
- do 3. 6. 2019: uzavřen úsek Nákupní – Pavlovova (směr Výškovice)
- 4. 6. 2019 až 6. 6. 2020: uzavřen úsek Nákupní – Pavlovova (obousměrně)
- 7. 6. 2019 až 9. 6. 2019: uzavřena Rudná ulice