„Po skončení stavby povede zrekonstruovaný, téměř půlkilometrový úsek Výškovické ulice po šesti nových mostech namísto původních čtyř, které byly ve špatném technickém stavu, a proto musely být zdemolovány,“ uvedl náměstek hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania.

Součástí nově vybudovaných mostů bude také cyklostezka. Náklady na rekonstrukci dosáhnou zhruba 328 milionů korun bez DPH.

Poslední fáze rekonstrukce bude probíhat ve třech etapách. „Postupné otevírání mostů udělá jistě radost řidičům osobních aut, ale zkomplikuje cestování tramvajemi, protože cestující budou muset ty necelé dva týdny přestupovat na autobusy,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka.

V první etapě, která začne v sobotu 18. dubna, se bude převádět tramvajová doprava z provizorního do finálního stavu. Tato část přinese výluku tramvajového provozu, jenž nahradí autobusy.

„Ve druhé etapě bude částečně zprovozněn západní most. To je ten, který směřuje k Porubě. Nakonec bude obnovena doprava na východních mostech. Tím veškerá dopravní omezení skončí, předpokládám, že k 15. květnu,“ doplnil Unucka.