Nejen školáci v Ostravě si dnes odnesli domů pololetní vysvědčení.

Pololetní vysvědčení je první výsledkovou listinou ve školním roce a rodičům napoví, jak to s jejich ratolestmi nejspíš dopadne i na konci roku. Nehledě na výsledky ale budou mít všechny děti v pátek pololetní prázdniny.

O prodlouženém víkendu si tak budou moci v Dolní oblasti Vítkovic udělat pololetní reparát. Opravné vysvědčení kapitána Nema bude v malém Světě techniky a jeho herně U6. „Možnost dostat lepší vysvědčení platí pro mladší i starší školáky a nikdo nebude bránit ani studentům, aby se k nám přišli pobavit. Když si budou chtít hrát dospělí, zařadíme je do kategorie starších školáků," nabízí za organizátory ze Světa techniky program pro celou rodinu Šárka Želinská.

Opravné a zábavné vysvědčení ponese atraktivní potvrzení legendárního kapitána Nema z románu Julesa Verna a návštěvníci získají pololetní hodnocení za plnění speciálních úkolů, které souvisí s rozvíjením fantazie, logiky, technických dovedností, tvůrčích schopností. „Vše se ale ponese v žertovném duchu a nikdo se nemusí bát, že by neprospěl," slíbil za netradiční vzdělávací instituci ředitel Světa techniky Jakub Švrček.

Nejen školáci v Ostravě si dnes odnesli domů pololetní vysvědčení.

Zoo odmění školáky

O pololetních prázdninách bude pro školáky a jejich rodiče zlevněné vstupné v ostravské zoo.

„V pátek se mohou všichni návštěvníci těšit na mimořádná komentovaná krmení u vybraných druhů zvířat. Kromě toho mohou zájemci nahlédnout mezi 11. a 14. hodinou do výukového centra zoo, které bude tento den mimořádně otevřeno pro veřejnost. Nachází se zde bohatá sbírka, které využívají pracovníci zoo při výukových programech pro školy," přiblížila tisková mluvčí Zoo Ostrava Šárka Kalousková s tím, že komentované krmení se bude týkat šimpanzů, žiraf, žralůčků a varanů.

Pokud by však rodiče chtěli nechat svého potomka trávit pololetní prázdniny kreativně, mohou zavítat v pátek do Centra volného času Otakara Jeremiáše v Porubě. Od 10 hodin tady totiž bude probíhat výroba klobouků z papírových tácků.