Jedno z dopravně nejvytíženějších míst v centru Ostravy osiří a zůstanou zde jen silničáři a technika. Po předloňských pracích v Českobratrské ulice směrem k Nádražní a aktuálně už dva roky prováděné rekonstrukci Estakády Bazaly směrem na Slezskou Ostravu bude celý úsek konečně dokončen.

„Vytvoří se jeden modernizovaný dopravní celek, který bude konečně důstojně plnit svou funkci významného dopravního uzlu v srdci Ostravy,“ řekla investiční náměstkyně Zuzana Bajgarová.

Nový povrch dostane samotná vozovka i okolní chodníky, před budovou krajského policejního ředitelství vznikne nové parkoviště s dvanácti místy a novou příjezdovou silnicí. Na přechodech pro chodce přibudou dělící ostrůvky. A stejně jako v už rekonstruovaném úseku Českobratrské ulice i záhony se zelení a keři.

KOMPLIKACE V DOPRAVĚ

Důležitou částí rekonstrukce je i výměna trolejového vedení a modernizace semaforů v křižovatce, a to jak po technické, tak i softwarové stránce. „Součástí rekonstrukce bude přemístění kamer městského dopravního kamerového systému tak, aby při pohledu na vjezd do křižovatky zabíraly současně kromě vozidel i stav semaforů,“ doplnila výčet změn mluvčí města Andrea Vojkovská.

Pro řidiče i cestující to však v průběhu prací znamená značné komplikace. Během prázdnin křižovatkou nebudou jezdit trolejbusy, výluka podle informací z magistrátu potrvá nanejvýš 61 dní. Obdobná situace čeká i motoristy, přesný harmonogram ale ještě není znám. Objízdné trasy budou každopádně rozděleny do několika etap. Rekonstrukce křižovatky vyjde na 21,4 milionu korun s DPH a obstará ji vítěz výběrového řízení, firma Strabag, jež zajistila a zajišťuje i nedávné opravy okolních ulic, včetně Nádražní.