„Je pro nás důležité zlepšovat podmínky pro sportovní aktivity vrcholových sportovců a motivovat ke zdravému pohybu také amatéry, děti a mládež,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny. 

V rámci dotačního programu „Podpora významných sportovních akcí v MSK a sportovní reprezentace MSK na mezinárodní úrovni v roce 2020“ kraj mezi 173 žadatelů o finanční podporu rozdělí 12,1 milionu korun.

„Podpořeny budou zejména tradiční sporty, ale také sporty okrajové, například discgolf, vodní lyžování a wakeboarding, anebo dogtrekking. Významnou částkou budeme dotovat také účast mládežnických týmů na mezinárodních sportovních soutěžích, které se budou konat v Evropě a také v Asii - Pohár mistrů evropských zemí v baseballu 2020, Mistrovství ČR ve squashi, 26. ročník mezinárodního mládežnického turnaje v házené Polanka Cup 2020, 27. ročník Velké ceny Ostravy v plavání a další,“ řekl Folwarczny.

O podpoře významných sportovních akcí a sportovní reprezentace na mezinárodní úrovni budou krajští zastupitelé rozhodovat v tomto roce ještě jednou, a to v září. „Na podzim budeme z krajského rozpočtu v rámci druhé výzvy rozdělovat 7,6 milionu korun. Celková částka v tomto dotačním programu tak za celý letošní rok dosáhne 20 milionů korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Krajští zastupitelé rozhodli také o přidělení dotací v dotačním programu „Podpora vrcholového sportu v Moravskoslezském kraji pro rok 2020“. Osmačtyřicet sportovních klubů a tělovýchovných jednot reprezentující kraj v nejvyšších celostátních soutěžích obdrží 36,6 milionu korun.

„Největší částkou podpoříme činnost prvoligových fotbalových klubů v kraji a extraligových hokejových družstev. Nezapomněli jsme ale ani například na futsal žen, biatlon či lukostřelbu,“ dodal náměstek hejtmana.