Stejně jako sama starostka, také primátor Tomáš Macura považuje jednání Ostravaka za zbytečné a výzva má posloužit leda vlastnímu zviditelnění hnutí.

„Paní starostka, jak ji znám, svůj veřejný slib určitě splní. Doporučuji vaši kanonádu zacílit jiným směrem, a to včetně nově zvolených poslanců za koalice Spolu a PirSTAN. Tam těch kumulací bude hromada, jak se jeví,“ vyťukal na twitteru, čímž spustil názorovou přestřelku, do které se zapojili i zástupci ODS coby člena koalice Spolu a v níž lidé podotýkali, že v rámci hnutí ANO není souběh funkcí ojedinělý a také že sliby tam nejsou úplně se zárukou.

Starostka Moravské Ostravy a Přívozu Zuzana Ožanová skončí ve funkci:
Starostka Moravské Ostravy a Přívozu Zuzana Ožanová připravuje rezignaci

Poukazovali tak na postoj předsedy hnutí Andreje Babiše, který nejprve tvrdil, že měl-li by jít do opozice, skončí raději úplně, načež své předvolební sliby přehodnotil.

 „V Ostravě fungujeme trochu jinak a své přísliby a deklarace plníme,“ postavil se za své lidi Macura.

Z ostravských zástupců hnutí ANO nezůstala nit suchá ani na hejtmanu Vondrákovi, jehož si vzal na paškál vedle mnohých i Zdeněk Nytra bránící barvy nařčených kolegů z koalice Spolu.

Sněmovna. Ilustrační foto.
FOTO: Souběh funkcí aneb Kdo z poslanců MS kraje sedí po volbách na více židlích

„Já bych tu debatu, kam dál zaměřit pozornost, už možná dál nerozšiřoval,“ navrhl Macura. „Mohli bychom totiž snadno přijít k tomu, že Vy, pane senátore, nemáte čas chodit na zasedání zastupitelstva města, jehož jste členem. Nepřijdete prý ani zítra… Holt ten souběh funkcí, to je prevít :-).“