„Po krátké společné diskuzi s jednatelkou KD Poklad jsem dospěl k názoru, že vhodnější by byl skutečně Sál Věry Špinarové přímo v tomto objektu. Případně Park Věry Špinarové před ním," upřesnil Gajdošech.

Změnu vysvětlil tím, že by nerad působil komplikace či škody městu i jím zřizovaným společnostem (což KD Poklad a KD Akord, které se mají slučovat, jsou).

„Chceme pouze uctít památku zpěvačky a dlouhodobě si ji připomínat tak, aby byla tato památka odpovídající a hodná její osobnosti," uvedl Gajdošech.

Pojmenování sálu se dá učinit bez potřeby schvalování městem a změn v dokumentech či rejstřících. „Naopak park, v němž nejsou čísla popisná, je výhodný proto, že může po dohodě s obvodem nést jméno Věry Špinarové, aniž by si okolní obyvatelé museli měnit občanské průkazy a vyřizovat nové adresy," poznamenal autor iniciativy.

Ta dala do hry i třetí možnost – totiž vzpomínkovou bustu na Věru Špinarovou. „Mohla by být v parku u kulturáku, kde tato umělkyně začínala svou kariéru. Zde bychom jistě potřebovali nejen souhlas Poruby, ale i financování. To bychom řešili třeba další občanskou aktivitou," dodal Gajdošech.

Jednatelka KD Poklad Daňková řekla, že přejmenování řečeného objektu nepovažuje za praktické právě kvůli budoucímu sloučení s KD Akord v Zábřehu.

„Nový obchodní název: DK Akord a DK Věry Špinarové, s.r.o. - jak by vám to znělo?" přemítala s upozorněním, že při spojování kulturáků stoprocentně navrhne ponechat značku Akord. Ta se totiž během posledních let stala slušně zavedenou.