Věra Špinarová, zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem odešla 26. března letošního roku do hudebního nebe. Interpretka, která, přestože se narodila na jižní Moravě, se stala symbolem Ostravy. Byla patriotem a snad proto se s ní na poslední cestě rozloučilo přibližně čtyřicet tisíc Ostravanů.

Zpěvačka odešla, božský hlas sice zůstal na cédéčkách, televizních a rozhlasových pořadech, ale Věrka mnohým stále moc a moc chybí…

ROZHLASOVÉ LISTOVÁNÍ

Až do 23. července vysílá Český rozhlas Ostrava každou neděli od 15.30 hodin v pořadu Rozhlasové listování několikadílnou četbu z autobiografické knihy zpěvačky Věry Špinarové nazvané Za vše můžu já.

Vzpomínky na život této obdivuhodné zpěvačky, velmi osobitě čte herečka z ostravské Komorní scény Aréna Alena Sasínová-Polarczyk.

„Četba vznikla na základě vzpomínek Věry Špinarové, které sepsala před časem Karin Stružková. Paní Věra Špinarová se ve svých vzpomínkách vrací ke svému dětství, svým strastem i radostem manželství, bolestným chvílím i k času radosti z narození syna Adama,“ uvedla režisérka Rozhlasového listování Simona Nyitrayová.