Lidé čekající na spoj a „sosající" svá mobilní data si v těchto dnech možná všimli, že na dvou frekventovaných místech zastávkách Karolina a Hranečník se jim nabízí připojení k bezplatné WiFi síti.

Deník zjistil, že ačkoliv se zatím zobrazuje pod názvem OVAnet.FreeZone, jedná se o síť ostravského dopravního podniku (DPO), který si ji u této městské společnosti pro cestující objednal.

„Momentálně probíhá přejmenování, aby bylo vidět, že to je WiFi DPO," sdělil Deníku ředitel podniku Daniel Morys s tím, že smlouva už je podepsaná.

Atraktivní show. Ztřeštěně pobíhající ďábli mezi kterými plachtí sochy draků chrlí a prskají oslňující ohně.
Festival v ulicích zpestří lidské pyramidy i hořící rum

To je klíčový údaj pro všechny „netrpělivce". Tyto dvě zastávky totiž byly zahrnuty do jakési testovací fáze, brzy však přibudou další. Ve druhé vlně přibude WiFi na zastávkách Hlučínská, Hl. nádraží, Náměstí Republiky, Hulváky, Svinov mosty h. z., Vřesinská, Obchodní centrum, Mírové náměstí, ÚMOb Jih a Konzervatoř.

„K tomu dojde do 75 dnů od podpisu smlouvy," uvedla mluvčí DPO Karolina Rycková s tím, že ve třetí fázi budou signálem „osazeny" také zastávky Stodolní, Výstaviště, Husův sad, Svinov mosty d. z., Poruba Vozovna, Alšovo náměstí, Hotel Bělský les a Dubina. WIFI VE VOZIDLECH

A není vyloučené, že po nasbírání dat přibudou i další zastávky. Podle zjištění Deníku se přesto jedná jen o „první vlaštovku", dopravce do konce letošního roku zajistí bezplatnou WiFi síť i v některých vozidlech.

FlixBus. Ilustrační foto.
Zelené autobusy FlixBusu spojí Ostravu s Krakovem a Katovicemi

„Chystáme také speciální aplikaci pro cestující, jejímž prostřednictvím s nimi chceme komunikovat na různá témata. Zkrátka chceme zavést zcela nový standard komunikace odpovídající dnešní době. To vše do konce roku," potvrdil Morys.

Podotkl také, že DPO nešlo cestou některých dalších dopravců v zemi, které si síť nechaly vybudovat reklamními agenturami.

„Sami si platíme infrastrukturu a z on-line reklamy máme tržby, které vracíme zpět do provozu firmy. Je to transparentnější a výhodnější. Dlouho jsme pracovali na tom, aby nám toto prostředí připravila městská firma."

Ilustrační foto.
Cvičení speciálních sil v Ostravě vyděsilo občany. Policie vyslala zásahovku