Provozovat ji budou dvakrát týdně, a to každé úterý a pátek.

Na lince budou nasazena moderní letadla Boeing 737 a letenky jsou k dostání už nyní na www.smartwings.com a u všech akreditovaných prodejců.

„Nabídneme nejen velmi atraktivní ceny letenek, ale i časově výhodný letový řád. Odlet z Ostravy je naplánován na 10 hodin dopoledne, přílet v Dubaji v 17.45 hodin. Z Dubaje bude letadlo odlétat v 18.45 hodin, do Ostravy přiletí ve 23.05," uvedl hlavní manažer SmartWings Radek Müller s tím, že poptávka po Spojených arabských emirátech stále roste.

Generální ředitel Letiště Leoše Janáčka Ostrava Pavel Schneider doplnil, že Dubaj byla dlouhodobě plánovanou destinací.

„Letecké spojení do této exotické lokality bylo jedním z nejžádanějších ze strany cestujících. Dubaj patří mezi nejnavštěvovanější destinace světa především pro svou modernost a množství superlativ. Nadále trvá naše aktivita směrem k leteckým dopravcům s cílem rozšiřování portfolia nalétávaných destinací z Ostravy," řekl Pavel Schneider.

O tom, že nová letecká linka do Dubaje potěší nejen turisty, kteří hledají bezpečné destinace, ale i podnikatele je přesvědčený i moravskoslezský hejtman.

„S novými lety se region stává dostupnější, otvíráme se více světu. Rozvoj tohoto prostoru patří mezi priority Moravskoslezského kraje, a to zejména s ohledem na těsnou vazbu na průmyslovou zónu Mošnov. Je to důležitý bod na letecké mapě, svými parametry, vybavením i polohou je vhodným kandidátem i pro nákladní leteckou dopravu," dodal Miroslav Novák.