Kdysi městský hřbitov s krematoriem, později park s minigolfem, amfiteátrem a fontánou, ale nyní špinavé a v noci nebezpečné místo. Tak vypadá park Milady Horákové v ulici 28. října. Centrální městský obvod však pracuje na tom, aby z této zelené části města byl znovu živý park.

Chátrající areál

„S přestavbou už jsme začali. V současné době opravujeme betonové plochy, areálové oplocení a vnitřek objektu správce. Opraveno už je veřejné osvětlení a plánujeme provést ještě sadové úpravy. Převážnou část prací zajišťují naše technické služby," uvedla mluvčí městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a dodala, že náklady na znovuzprovoznění areálu se vyšplhají přibližně na 300 tisíc korun.

V roce 2006 se podařilo městskému obvodu ukončit nájemní smlouvu, kdy nájemce platil obvodu měsíčně symbolickou jednu korunu. Od té doby však areál chátral a scházeli se v něm lidé z okraje společnosti.

SAD MILADY HORÁKOVÉ. Radnice centrálního ostravského obvodu chce do něj vrátit život. Proto se pustila do jeho úprav.

„Našimi technickými službami jsme nechali zlikvidovat toto v poslední době narkomanské doupě a chceme zde vybudovat sportoviště s možností dalšího rozvoje," uvedl místostarosta centrálního městského obvodu Dalibor Mouka.

Než začnou prázdniny

Zprovoznění minigolfového hřiště je plánováno na začátek prázdnin.

„Veškeré podmínky provozu včetně provozní doby a vstupného bude odsouhlašovat rada obvodu. Zatím tedy ještě přesné termíny a částky nevíme," přiblížila mluvčí Pondělíčková.

V letošním roce budou správcovství areálu včetně noční ostrahy zajišťovat technické služby. V příštím roce plánuje obvod dokončit výstavbu správcovské budovy v areálu a vyhlásit výběrové řízení na provozovatele.