Pravidelné letecké spojení Ostravy s Varšavou začalo po několika odkladech fungovat na podzim roku 2021. Přetrvávající pandemie a z ní plynoucí nízká vytíženost donutila tehdy dopravce linku přerušit. Na konci března letošního roku se však s finanční podporou kraje opět rozlétala a dle informací serveru Zdopravy.cz zaznamenává stabilní obsazenost dostatečnou k provozuschopnosti. Na lety budou nově primárně nasazovány proudové letouny Embraer.

Další část Skřečoně se dočká kanalizace i chodníku.
Bohumín modernizuje. Skřečoň se dočká další kanalizace i chodníku

Během zimy se bude z Ostravy létat ještě do Londýna na letiště Stansted. Linku provozuje Ryanair. Jedním z dlouhodobých cílů letiště týkajících se zimy jsou celoroční charterové lety. Pro letošek jsou plánovány zatím až do listopadu.

Podle nedávných slov generálního ředitele ostravského letiště Jaromíra Radkovského v regionální televizi Polar navíc stále žije varianta prodloužení linky společnosti LOT do Prahy, jako tomu bylo po dobu několika měsíců během pandemie na přelomu roku 2020 a 2021. Aerolinka tehdy spojila v té době málo vytížené linky z Varšavy do Prahy a Ostravy do jedné s mezipřistáním právě v Ostravě. Letiště by totiž údajně rádo získalo ještě jednu linku do tzv. hubu, odkud mohou cestující pokračovat dále. Praha má být jednou z možností.