To na Slezskoostravském hradě patřilo k oblíbeným rodinným akcím v duchu českých tradic, a tak se letos na hrad znovu vrací čarodějnice a čarodějové, kouzelnice či kouzelníci, baby jagy a podobná stvoření.

Akce se koná v sobotu 27. dubna. Hrad se návštěvníkům zpřístupní už ve 14.30 hodin a bohatý program se nezastaví až do večera.

Hlavně děti se mohou v 16 hodin těšit na diskotéku Baby Jagy a následný rej masek (s vyhlášením miss čarodějnice a mistra čaroděje), v 18 hodin vystoupí kapela Ballistic.

Vyhlášení ankety Hasič roku 2023.
Anketa Hasič roku 2023 – uspěli i hasiči z MS kraje

V malém sále bude od 15 hodin k vidění představení Dobrokabaret divadla Milana Štastného, dále Fire show MAGNIS v amfiteítru, následovat bude zapálení vatry.

Velký sál se otevře také v 15 hodin a program pojede do 21 hodin. Proběhne diskotéka pro malé návštěvníky, karaoke a posezení s přáteli.

Otevřeny budou expozice ve sklepení, v hradním paláci a ve věži a to pouze v průběhu akce, před jejím zahájením bude hrad uzavřen. Výstava České korunovační klenoty, která je aktuálně na hradě k vidění, bude během čarodějnického programu uzavřena.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava, 6. dubna 2024, Ostrava.
VIDEO: Zoo Ostrava o víkendu: Den ptactva, sloní trénink, a hlavně nával

Nejbohatší program bude k vidění na nádvoří a v hradním paláci. Od 14.30 až do 19 hodin bude zájemcům k dispozici Čarodějnická stezka, vedle na různých místech zase budou probíhat tematické tvůrčí dílničky, čekejte také klasiku v podobě opékání špekáčků, malování na obličej, workshop se skupinou MAGNIS (výroba žonglovacích míčků), k dispozici bude množství prodejních stánků s občerstvením a dárkovými předměty.