Pobočku Dr. Max v OD Laso v centru Ostravy čeká úprava celé lékárny. „Rozhodli jsme se pro zásadní změnu dispozic lékárny. Z toho důvodu budeme muset žádat o její novou registraci, což zahrnuje procesy, jejichž délku nelze s přesností na den určit. Pokud ale půjde všechno dobře, do konce dubna bychom měli lékárnu v OC Laso otevřít pacientům,“ uvedl mluvčí lékáren Dr. Max Michal Petrov.

Odboráři kvůli situaci v LIBERTY Ostrava volají na poplach a zvou všechny kolegy i veřejnost na protestní mítink na 22. února v poledne k hlavní vrátnici, 8. 2. 2024.
Bojujeme za místa a rodiny. Odboráři svolali mítink na záchranu Liberty

V lékárně se vybuduje i robotizovaný sklad, který je momentálně dostupný pouze ve čtyřech lékárnách napříč republikou. Pacienti, kteří měli pobočku jako „domovskou“, mohou využít nejbližší lékárnu Dr. Max například v ulici 28. října u tramvajové zastávky Karolina nebo u obchodního centra Futurum, kde se před pár měsíci otevřela experimentální lékárna. Ta je v Česku unikátem.

ZŠ gen. Z. Škarvady v Ostravě-Porubě.
Zde je TOP 5 základek Ostravska, kde žáci nejlépe zvládají přijímačky na střední

„Věřím, že lékárenství se bude měnit a vyvíjet. Každá firma by měla testovat nové věci, které budou v budoucnosti standardem. Zde je novinkou například automatická pokladna na věci, které nemusíte dostat přímo od farmaceuta, nebo nonstop výdejní box,“ uvedl při otevření lékárny generální ředitel Dr. Max Jan Žák.

Pobočka u obchodního centra Futurum v Ostravě-Mariánských horách nabízí kromě samoobslužných kiosků i nonstop výdejní boxy, kde si mohou zákazníci vyzvednout e-shopové zboží například i v noci.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Jan Rafaj: Nájmy zdraží, dost lidí dostane peníze zpět z vyúčtování

Zdroj: Deník/Kateřina Součková