Pracovníci areálu zalarmovali beskydskou Horskou službu kolem půl čtvrté s tím, že dívka nezvládla jízdu na zledovatělém sněhu.

„Podle úvodních informací byla nehoda natolik závažná, že slečna dokonce na malou chvíli upadla po nárazu na zem do šoku. Když jsme k ní dorazili, už s námi komunikovala a stěžovala si na brnění v horních končetinách,“ popsal situaci Antonín Paločko, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Lyžařský areál SKI areál Bílá, 5. ledna 2022.
OBRAZEM: V Beskydech se i přes oteplení lyžuje

Podle toho, jak dívka popsala její stav, měli záchranáři podezření na vážný úraz v oblasti páteře. „Vše jsme ihned konzultovali se Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje. Pracovníci jejich dispečinku se pak rozhodli, že k nám vyšlou vzhledem k okolnostem vrtulník. Zároveň na Kohútku vyrazil i sanitní vůz,“ uvedl Antonín Paločko.

Po příletu si zraněnou snowboardistku převzal lékař Letecké záchranné služby z Ostravy. 

Zimní kluziště Ridera Ice Rink Ostravice, 5. ledna 2022.
OBRAZEM: Bruslení pod Lysou horou. V Beskydech vyrostlo nové zastřešené kluziště

„Poté, co vyhodnotil její zdravotní stav, došel k závěru, že transport vrtulníkem není zapotřebí. Naši záchranáři dívku pak zafixovali do vakuové matrace a předali jí posádce sanitního vozu,“ doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy s tím, že sanitka slečnu následně odvezla k dalšímu ošetření do nemocnice ve Vsetíně.