V sobotu zasahovali vobci Krásná na Frýdecko-Místecku, kde spadla do potoka sedmapadesátiletá podnapilá žena. „Byla podchlazená a zmatená, ale bez zranění,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že v Jeseníkách se zranil osmnáctiletý mladík na snowboardu a jednatřicetiletá lyžařka, kterou srazil jiný lyžař.

„Pokud jde o Ostravu, vyjížděli jsme kosmi případům, většinou kpádům na náledí, což odnesly kotníky, kolena nebo kyčle. Sotřesem mozku jsme vneděli večer převezli do nemocnice také devítiletou holčičku, která upadla při chůzi a způsobila si poranění hlavy a otřes mozku,“ upřesnil Humpl.

Omrzlý bezdomovec

Vneděli po poledni vyjížděla záchranka také na náměstí Družby vOstravě-Porubě, kde ležel omrzlý bezdomovec. „Měl vážné omrzliny dolních končetin, proto byl převezen do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice,“ upřesnil mluvčí. Sotřesem mozku skončil vnemocnici také třináctiletý chlapec, který narazil hlavou do mantinelu na Zimním stadionu vKarviné.

Zatímco záchranáři měli o víkendu celkem napilno, v příjmových ambulancích ostravských nemocnic byl relativní klid.

„Větší počet pacientů, kteří utrpěli úraz kvůli námraze, jsme nezaznamenali,“ řekl včera redakci mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Zhruba desetiprocentní nárůst počtu úrazů hlásí Městská nemocnice Ostrava (MNO).

„Během víkendu jsme několik lidí kvůli pádům na ledovce ošetřili, ale nebylo to nic dramatického. Jednalo se převážně o úrazy kotníků, fraktury bérce a naražená zápěstí.Přicházeli lidé všech věkových kategorií, takže se nedá říci, že by to klouzalo jen lidem starším,“ řekla mluvčí MNO Marie Dlabalová.