Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Miroslav KucejÚvod obstará ekumenické setkání určené lidem bez domova, pracovníkům sociálních služeb i veřejnosti, které se uskuteční v pondělí 8. října 2018 od 8 hodin v Domově Přístav Armády spásy.

Odborný seminář na téma samostatné bydlení se uskuteční na Ostravské univerzitě ve čtvrtek 11. října 2018 od 14 hodin a tentýž večer od 18 hodin se bude konat v nízkoprahovém denním centrum Charity Ostrava tradiční setkání u společného ohně.

Volební štáb ANO v Ostravě. Na fotografii Tomáš Macura
Primátor Ostravy Tomáš Macura by chtěl pokračování nynější koalice

„Jedná se o setkání sociálně vyloučených lidí, pracovníků poskytovatelů sociálních služeb, zástupců veřejné správy, politiků a veřejnosti k diskusi o problému chudoby a lidské důstojnosti,“ doplnil za organizátory Dalibor Kraut z ostravské Charity.

V pondělí 15. října 2018 v 17 hodin bude zahájena výstava fotografií Zuzany Samara s názvem Všude dobře, doma nejlíp v hypermarketu Globus v Ostravě-Plesné. „Snímky Zuzany Samara se zaměřují na zachycení života lidí na okraji společnosti. Její soubor doplní nejlepší fotografie fotosoutěže - Jak vypadá chudoba, se kterou jsme oslovili širokou veřejnost a snažili se tak otevřít diskusi na téma chudoba,“ zve ke zhlédnutí výstavy Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava.

Mezinárodní den za vymýcení chudoby se na celém světě slaví 17. října.

Komunální a senátní volby 2018. Štáb hnutí Ostravak. Na fotografii Lukáš Semerák.
Hnutí Ostravak dostalo vysvědčení. Není špatné, řekl Deníku lídr Semerák
Na snímku lídr ostravské ODS Zdeněk Nytra.
V Ostravě je ODS třetí nejúspěšnější: Lepší, ale ne o dost
Online reportáž