Ilustrační foto.Úvod obstará ekumenické setkání určené lidem bez domova, pracovníkům sociálních služeb i veřejnosti, které se uskuteční v pondělí 8. října 2018 od 8 hodin v Domově Přístav Armády spásy.

Odborný seminář na téma samostatné bydlení se uskuteční na Ostravské univerzitě ve čtvrtek 11. října 2018 od 14 hodin a tentýž večer od 18 hodin se bude konat v nízkoprahovém denním centrum Charity Ostrava tradiční setkání u společného ohně.

„Jedná se o setkání sociálně vyloučených lidí, pracovníků poskytovatelů sociálních služeb, zástupců veřejné správy, politiků a veřejnosti k diskusi o problému chudoby a lidské důstojnosti,“ doplnil za organizátory Dalibor Kraut z ostravské Charity.

V pondělí 15. října 2018 v 17 hodin bude zahájena výstava fotografií Zuzany Samara s názvem Všude dobře, doma nejlíp v hypermarketu Globus v Ostravě-Plesné. „Snímky Zuzany Samara se zaměřují na zachycení života lidí na okraji společnosti. Její soubor doplní nejlepší fotografie fotosoutěže - Jak vypadá chudoba, se kterou jsme oslovili širokou veřejnost a snažili se tak otevřít diskusi na téma chudoba,“ zve ke zhlédnutí výstavy Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava.

Mezinárodní den za vymýcení chudoby se na celém světě slaví 17. října.

Online reportáž

Sčítání hlasů v Moravskoslezském kraji

OSTRAVA

Víte, jaké byly rozdíly ve volební účast oproti posledním komunálním volbám? Která strana zažila největší ústup ze scény a jací byli nejmladší i nejstarší kandidáti i zvolení zastupitelé? Podívejte se na náš stručný přehled zajímavostí a kuriozit zde.

07.10. 10:11

OSTRAVA

Kupčení s hlasy se neprokázalo  
Během komunálních a senátních voleb nebyly v Moravskoslezském kraji zaznamenány žádné vážnější problémy.

„V souvislosti s volbami jsme přijeli devět oznámení,“ řekla Deníku Zlatuše Vjačková z moravskoslezské policie. Několik případů se týkalo podezření na možné kupčení s hlasy. „Nic z toho se nepotvrdilo,“ řekla Vjačková s tím, že policisté situaci prověřovali přímo na místě. Další výjezdy souvisely s narušením pořádku, které měli na svědomí alkoholem znavení lidé.

07.10. 10:00

OSTRAVA

Okrsek 19003: dvacet voličů  
Sledovaný okrsek 19003 ve Slezské Ostravě, který proslul během lednové prezidentské volby tím, že v prvním kole nepřišel žádný ze 109 voličů, v komunálních volbách překvapil. Dorazilo dvacet ze 121 oprávněných voličů, což je podstatně více, než předpokládala starostka Slezské Ostravy Barbora Jelonková. Ta odhadovala, že odvolí pět až deset lidí - více zde

07.10. 00:10

Tímto příspěvkem se s vámi v tuto chvíli loučíme. Podrobné volební výsledky měst a obcí v Moravskoslezském kraje si můžete prohlédnout zde.

Celá on-line reportáž ZDE