„Nebylo to vášnivé, ale na ničem jsme se také nedohodli,“ okomentovala ranní setkání starostka Moravské Ostravy a Přívozu Petra Bernfeldová s tím, že zpěvaččin syn nadále trvá na odstranění sochy. Adam Pavlík na setkání předal starostce také petici s asi patnácti sty podpisy, která sochu zavrhuje.

Obratem se dozvěděl, že s jím navrženým postupem nesouhlasí ani většina radních obvodu.

„Oni o věci rozhodují. Většina z nich mi na čtvrtečním zasedání potvrdila, že odstranění sochy není namístě, protože socha je kvalitní. Existuje vedle mediálního negativního obrazu i spousta pozitivních ohlasů. To jej ale neuspokojilo a chce si radní vyslechnout na vlastní kůži,“ tlumočila Bernfeldová Pavlíkovo přání.

A tak jej na příští úterý pozvala na mimořádné zasedání rady, aby si názor jejích členů vyslechl sám.

„Chci vidět ty, kterým se to líbí. Nevzdám to. Stále věřím v selský rozum radních. Věřím v jejich pochopení, že socha tu není pro ně ani pro mě, ale pro mamčiny fanoušky, kteří ji měli rádi. A víme, jaký má většina z nich názor,“ řekl Deníku Pavlík.

Soudní cestu považuje za poslední možnost.

„Soudy se vlečou roky a nakonec vše vyšumí. To já ale nechci. Když mě nepochopí tito radní, oslovím za dva měsíce ty nové. A když ani to nepomůže, tak asi půjdu a budu tu sochu každý den zahalovat plachtou,“ plánuje syn Věry Špinarové.