„Před blížící se zimou pravidelně pořádáme veřejné sbírky šatstva. Ale v oblasti firemní podpory si skutečně nepamatuji, že bychom se setkali s takovou mírou solidarity, jako tomu je v případě sbírky, kterou pro nás zorganizovala Nadace OKD,“ uvedl ředitel Charity Ostrava Miroslav Pražák.

Do ostravské Charity směřovala z nadace dodávka plná zimních bund a kabátů, svetrů, mikin, čepic a bot. Lidé ale nosili i povlečení, trička a košile. Pracovníci Charity Ostrava oblečení rozdělí mezi svá zařízení, která poskytují služby především lidem bez domova, a azylové zařízení pro matky s dětmi, které se ocitly v tísni. „Je povzbuzující ujistit se v tom, že na nás myslí další lidé či organizace a snaží se nezištně podpořit práci Charity pro potřebné lidi,“dodal Pražák.

Oblečení přineslo i mnoho čtenářů týdeníku Horník, který o sbírce informoval. „Když lidé cítí, že mohou pomoci dobré věci, tak neváhají a zapojí se. To je pro nás povzbuzení do další práce při přípravě podobných akcí,“ uvedla Zuzana Macháčková z Nadace OKD.