V sobotu 8. a v neděli 9. září budou proti sobě v atletickém zápolení stát Evropa, Amerika, Afrika a Asie, která vytvoří společný tým s Austrálií a Oceánií. „Jde o největší atletickou akci, kterou může Česká republika uspořádat,“ zdůraznil Libor Varhaník, šéf Českého atletického svazu.

Kontinentální pohár (oficiálně IAAF Continental Cup) je prestižní podnik. „Pro mezinárodní atletickou federaci je to druhá nejvýznamnější akce hned po mistrovství světa,“ upřesnil Libor Varhaník s tím, že celá akce vyjde na zhruba 250 milionů korun.

Reprezentanti jednotlivých světadílů budou do svých týmů nominováni na základě výsledků vlastních kontinentálních šampionátů, pro Čechy jsou navíc připraveny až tři divoké karty tak, aby se domácí publikum mělo s kým ztotožnit. „Samozřejmě bychom ale byli rádi, kdyby je nebylo třeba použít,“ dodal Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu.

TIPY NA DALŠÍ AKCE

1. ZÁŘÍ - Den pro supy v Zoo Ostrava

1. ZÁŘÍ - Slavnost města Nový Jičín, okres Nový Jičín

1. ZÁŘÍ - Ostrava v barvách noci (otevřeno až do 23 hodin) Nová radnice Ostrava

1. ZÁŘÍ - Hip Hop žije Ostrava, Dolní oblast Vítkovice

1. a 2. ZÁŘÍ - mistrovství republiky atletů do 22 let (Ostrava, Městský stadion)

8. ZÁŘÍ - Klimkovický jarmark s předjarmarečním průvodem 7. září

8. ZÁŘÍ - Den města Bílovce, okres Nový Jičín

8. a 9. ZÁŘÍ - Kontinentální pohár v atletice (neoficiální mistrovství světa družstev)

8. A 9. ZÁŘÍ - Kontinentální pohár v atletice Ostrava 2018, Městský stadion Vítkovice

12. ZÁŘÍ - Krajské sportovní hry seniorů Bílovec 2018, okres Nový Jičín

15. ZÁŘÍ - Den pro seniory v Zoo Ostrava

22. ZÁŘÍ - 80. výročí Liptaňské tragédie 22. září 1938, okres Bruntál

23. ZÁŘÍ - Po schodech na Věž Nová radnice Ostrava (na snímku)

26. až 29. ZÁŘÍ - Grand Prix juniorů v krasobruslení (Ostravar Aréna)

29. ZÁŘÍ - Vzduchobraní 2018 v Klimkovicích

ZÁŘÍ NEBO ŘÍJEN - Slavnostní spuštění vítkovského kina, které je kulturní památkou. Rekonstrukce vyšla na 35 milionů korun

 

ZÁŘÍ - Bezručova Opava (během září bude probíhat multižánrový kulturní festival v Opavě)

ZÁŘÍ - Dny NATO Mošnov okres Nový Jičín

ZÁŘÍ - Jubilejní 15. ročník Svatováclavského hudebního festivalu

ZÁŘÍ - Fulnečka hudební festival pro malé i velké fanoušky, zahrada MKC, Fulnek okres Nový Jičín

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Po více než dvaceti letech se do Prahy vrátí muzikál Vlasy

Muzikálovou premiérou pražského Divadla Kalich bude světová legenda Hair/Vlasy autorské trojice James Rado, Gerome Ragni a Galt MacDermot. Producent Michal Kocourek svěřil režii a výpravu Šimonu Cabanovi, choreografii Petře Parvoničové, pěvecké nastudování Lubovi Dolnému. Vlasy se v Praze hrály v Pyramidě, dnešní GoJa Music Hall, v roce 1996. (gk)

Knihovna chystá prvorepublikové středy

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě chystá u příležitosti stého výročí Dne vzniku samostatného československého státu Prvorepublikové středy. Bude se jednat o cyklus tří přednášek (září, říjen, listopad) o životě za první republiky se zaměřením na architekturu, osobnosti, společenský i všední život (zde orientováno na ženu). (mrš) Cvičení safeguard 2018 aktivní zálohy Nošovice, Mošnov, Žermanice, Sedlnice to jsou místa, kde se ve dnech 3. až 9. září uskuteční cvičení aktivních záloh na objektech kritické infrastruktury ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému. Akci pořádá Krajské vojenské velitelství Ostrava. (mrš)

Velkolepé ohňostroje

Až do 2. září mohou zájemci navštívit oblíbenou akci Hlučínský krmáš a třetí ročník festivalu ohňostrojů v Hlučíně na jezeře.

Mnichovská dohoda. Den, kdy Československo přišlo o SudetyNa postoupení československých pohraničních oblastí Sudet nacistickému Německu se 30. září 1938 dohodli v Mnichově představitelé čtyř zemí: Neville Chamberlain za Velkou Británii, Édouard Daladier za Francii, Benito Mussolini za Itálii a za Německou říši Adolf Hitler. Mnichovská dohoda podle mnohých zrada vedla k perzekuci německých antifašistů a Židů. Češi byli z pohraničí vyhnáni a ti, kdo zůstali, přišli o svá práva. (bys)