Policisté na případu pracovali několik měsíců, nyní hlavní aktéry zatkli. Při domovních prohlídkách zajistili kompletní laboratoř, chemikálie, medikamenty, sto tisíc korun, mobilní telefony, výpočetní techniku, plynovou zbraň a další věci.

V rukou ochránců zákona skončili dva muži (31 a 54 let). „Jak se ukázalo, starší z nich měl od konce roku 2021 do svého zadržení na několika místech v Ostravě a na Frýdecko-Místecku za pomocí laboratorní techniky, chemikálií a medikamentů neoprávněně vyrobit nezjištěné množství pervitinu. Ten užil jak pro svoji potřebu, tak ji poskytl dalším osobám,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Povodí Odry opravily unikátní soustavu dvaceti kaskád na bystřině Mohelnici v Raškovicích a Krásné v Beskydech po její soutok s říčkou Morávkou, 21. 6. 2022.
Podívejte, opravené kaskády jsou atrakcí Beskyd a chrání lidi před velkou vodou

Jak dodala, od dubna 2022 oba muži společně vyrobili nejméně 900 gramů směsi pervitinu. „Mladší za spolupráci při nelegální výrobě jako formu protislužby obdržel nejméně 25 gramů pervitinu,“ doplnila Michalíková.

Oba muži skončili ve vazbě. Čelí obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hrozí jim až deset let vězení. Za drogové delikty již byli v minulosti odsouzeni.

Festival FM City Fest, 12. července 2019 ve Frýdku-Místku.
Mirai, Chinaski, Anna K., Wohnout i Lunetic, FM CITY FEST láka na hvězdy

Starší z nich se na svobodu dostal teprve nedávno poté, co si odpykal pět a půl roku.

Za pět měsíců letošního roku kriminalisté v Moravskoslezském kraji provedli přes 120 protidrogových akcí. Odhalili dvě desítky varen a devět pěstíren konopí. Stíháno je více než 140 osob.