„Autobusovou zastávku přesunuli za přechod, kde se vloni v září stala poslední tragická nehoda, která nás jako matky malých dětí přiměla k vytvoření petice. Ta k tomu určitě přispěla, vždyť s ní souhlasilo skoro tisíc lidí,“ oznámily Markéta Minářová s Olgou Palovou.

Iniciátorky petice podle svých slov „nemohou být nespokojeny“ a mínily, že nové opatření bezesporu přinese efekt.

Vše na téma nebezpečného přechodu v Porubě najdete zde.

„Bylo by smutné, kdyby úředníci nevyslyšeli tolik lidi požadujících větší bezpečnost. Už nemohliu couvnout…“ uvedly s tím, že více si slibují od opravy Opavské ulice.

Přesun autobusové zastávky se odehrál v režii Poruby a obvod to vyšlo na přibližně padesát tisíc korun. „Nebezpečí spočívalo v tom, že se přechod nacházel až za zastávkou. Lidé přecházející zde na tramvaj vstupovali na silnici zpoza autobusů,“ popsal místostarosta Dalibor Malík.

Porubská radnice po loňské tragické nehodě (mladík ve fiatu zabil seniorku a těžce zranil školačku) a reakcích obyvatel sice vyvolala pro vyšší bezpečnost jednání s městem, krajem, cestáři i dopravci, ale nakonec konala sama. „Rozhodně to nebylo zbytečné řešení,“ prohlásil Malík.

Lepší přehlednost okolo zastávky podle něj zvýší ochranu chodců, nemělo by dále – za dodržení běžných pravidel silničního provozu – docházet ke kolizím. „Zbývá už jen přesunout označník zastávky, což je věc dopravců, a doplnit vodorovné dopravní značení,“ sdělil místostarosta.

Ale i přestěhování zastávky vyřešilo situaci u „přechodu smrti“ jen dočasně. Na příští rok jsou totiž připraveny projekty rekonstrukce Opavské ulice od křižovatky u Slovanu po křižovatku u vozovny – město opraví povrch, obvod vyřeší definitivně zastávku, stání aut i propojení ulic.