Čtenář Deníku, pan Zdeněk, jezdí téměř každé ráno trolejbusem ze zastávky Lechowiczova na Fifejdách. Do centra města nebo na opačnou stranu do Mariánských Hor. Při čekání na svůj spoj si rád sedne na lavičku a čte knížku nebo noviny. Jaké však bylo jeho překvapení, když nedávno zjistil, že si není kam sednout.

„Lavičky prostě někam zmizely. Já ještě zvládnu těch pár minut postát, ale co chudáci důchodci, kteří tady čekají na hromadnou dopravu a opírají se o berle či francouzské hole?" posteskl si čtenář redakci. Zastávka Lechowiczova přitom není jediná, ze které lavičky zmizely. Stalo se tak de facto podél celé Hornopolní ulice. Mobiliář ale nevzal za své kvůli vandalům nebo zlodějům. Centrální obvod jej zkrátka nechává vyměnit.

Staré nahradí nové

„Lavičky do zastávek již máme objednané. Budou zcela nové, s betonovým základem a dřevěným sedátkem. Jedná se o šestnáct kusů především do zastávek v Hornopolní ulici, dále na křižovatku ulic Muglinovská a Sokolská třída a také u nádraží střed. Cena jedné lavičky činí zhruba 2400 korun," vysvětlila záhadu zmizelých lavic mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu Jana Pondělíčková. Cestující si ale budou muset ještě nějakou dobu postát, protože nové lavičky budou instalovány za tři týdny až měsíc.

Podle mluvčího Dopravního podniku Ostrava Miroslava Albrechta lidé po doplňkovém mobiliáři na zastávkách volají. „Cestující vítají, když jsou na zastávkách lavičky, přístřešky, koše a další vybavení. Bohužel ne všude to dokážeme ovlivnit, protože máme ve správě v podstatě jen tramvajové zastávky," upřesnil mluvčí DPO.

Pokud vás cokoliv zajímá v souvislosti s děním v Ostravě a okolí, napište nám svůj dotazRádi se zeptáme zodpovědných osob či odborníků za vás. Své dotazy nám můžete do redakce doručit prostřednictvím formuláře v horní části webových stránek, naší stránky na Facebooku nebo zasílat na redakční e-mail redakce.moravskoslezsky@denik.cz.