Od včerejška je sběratelská bankovka s nulovou nominální hodnotou k zakoupení v ostravských infocentrech, kde se o ni strhla další vlna zájmu.

„Zbývá doprodat zhruba pět tisíc kusů, nicméně jen za prvních pár středečních hodin už se prodalo několik set kusů bankovky,“ říká ředitel ostravských infocenter Jiří Šimon s tím, že jakmile se bankovky vyprodají, další už se tisknout nebudou.

Pro zvětšení na bankovku klikněte:

Ostravská suvenýrová eurobankovkaZdroj: Eurosouvenir.cz

Zájemci je mohou zakoupit v pobočkách na věži Nové radnice, na nádražích v Přívoze i ve Svinově, u Elektry, v Nové Karolině a menší množství putovalo i na letiště.

Vizualizace relaxační a gastronomické zóny na „novém“ Masarykově náměstí v Ostravě tvořená z modulárních gastrokontejnerů.
Masarykovo náměstí v Ostravě z kontejnerů? Takto by vypadalo
Neznáme hroby poblíž silnice Těšínská x Hradní nám., 30. října 2019 v Ostravě.
Záhada dušičkové Ostravy: objev starých náhrobků v okolí Trojického údolí

K TÉMATU
Suvenýrová bankovka vyrobena ze 100% bavlněného papíru používaného při výrobě skutečných bankovek, obsahuje některé ochranné prvky jako pravé bankovky (hologram, mikrotisk, UV ochranné prvky, …) a zároveň je zajištěna proti případnému zneužití v automatech přijímajících bankovky iv čtečkách bankovek. Každý kus je unikát díky číslování jak je tomu u pravých bankovek.
Suvenýrové bankovky jsou označeny rokem vydání i pořadovým číslem série, jsou vyráběny v limitovaných nákladech, což časem zvyšuje jejich hodnotu mezi sběrateli. Slouží k podpoře turismu v rámci Evropy a propagace významných a zajímavých lokalit - více na eurosouvenir.cz.