Slavnostního aktu se kromě šťastných absolventů a jejich rodin a kamarádů zúčastnili i zástupci AGEL Střední zdravotnické školy, včetně ředitele Vladimíra Januse. Mezi hosty usedla i Simona Fajnorová, personální manažerka Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Během uplynulých let se žáci připravovali nejen na písemné a ústní zkoušky z českého a anglického jazyka, matematiky a odborných předmětů, ale také na praktické zkoušky, které probíhaly na interním a chirurgickém oddělení Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Tam pod bedlivým dohledem odborných vyučujících a zkušených sester prováděli komplexní ošetřovatelskou péči, včetně hygienické péče, měření fyziologických funkcí, podávání léků nebo převazů ran.

A kam nyní povedou jejich další kroky? „Naši absolventi mají různorodé plány v podobě studia oborů jako všeobecná sestra, dětská sestra či zdravotnický záchranář. V dalším studiu chtějí pokračovat nejen na vysokých školách, ale také na vyšších odborných školách, včetně AGEL VOŠZ v Českém Těšíně a Ostravě. Některé naše žákyně již v průběhu studia pracovaly ve vítkovické nemocnici jako sanitářky, nyní po ukončení studia uplatní své vědomosti a dovednosti jako praktické sestry. Věřím, že naši absolventi budou díky svému vzdělání, praxi a osobním kvalitám skvělými zdravotnickými pracovníky. Přeji všem hodně štěstí, spokojenosti a úspěchů v osobním i profesním životě,“ uvedla Jana Majerová, třídní učitelka čerstvých maturantů.

Colours of Ostrava, ilustrační foto.
Seriál Deníku před Colours of Ostrava: jak se bude platit, do čeho jídlo a pití

„Maturita představuje nejen završení jejich středoškolského studia, ale i další důležitý krok do jejich profesního života. Těší nás, že dosáhli svého cíle a jsem přesvědčena, že se stanou přínosy pro oblast zdravotnictví,“ doplnila Alžběta Panáková, zástupkyně ředitele školy.

AGEL Střední zdravotnická škola v Ostravě nabízí i studium oboru Diplomovaná všeobecná sestra na AGEL Vyšší odborné škole zdravotnické. Studium probíhá v Ostravě, Českém Těšíně nebo Přerově a otevírá dveře k široké škále profesních možností ve zdravotnickém sektoru.