Vše začalo kolem sedmé hodiny ranní v Martinovské ulici v Ostravě, kde si hlídka všimla projíždějícího vozidla Audi 6. Na samotném autě nebylo nic zajímavého, za jeho volantem však seděl muž, kterého ochránci zákona dobře znali a věděli, že má uložený zákaz řízení.

„Rozhodli se ho zastavit a zkontrolovat. Řidič na výzvu nereagoval, naopak začal policistům ujíždět. Svou zběsilou a nebezpečnou jízdou vjel do jednosměrky, křižovatku projel na červenou a v několika případech ohrozil jak protijedoucí vozidla, tak všechny účastníky silničního provozu,“ popsala honičku Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Sad Dr. Milady Horákové.
Ostrava vyhlásila soutěž o návrh na novou podobu sadu Dr. Milady Horákové

Jak dodala, policisté z hlídkové služby okamžitě přes otevřený rádiový kanál vyrozuměli ostatní hlídky v terénu. Do pronásledování se zapojila další služební vozidla. Proti přesile neměl řidič šanci. Honička skončila po deseti kilometrech před železničním přejezdem v Polance nad Odrou. Řidič místy uháněl rychlostí přesahující 150 kilometrů v hodině. Vše se naštěstí obešlo bez zranění.

Po zadržení se potvrdilo, že jde o osmatřicetiletého muže se zákazem řízení do roku 2027. Policisté u něj provedli drogový test, který byl pozitivní. Při prohlídce auta ochránci zákona našli zařízení na výrobu drog – chemikálie, vařič, digitální váhu, kanystr, nádoby a krystalickou látky. Zda šlo o pervitin by měla potvrdit expertíza.

Víkendová dopravně bezpečnostní akce policistů.
Policisté si vzali na paškál motorkáře, „hříšníků“ za volantem však bylo víc

„Na místo se dostavili specialisté na toxi problematiku, kteří potvrdili, že se skutečně jedná o pomocné přípravky pro nelegální výrobu drog,“ dodala Michalíková.

Muži hrozí až deset let žaláře. Soud na něj uvalil vazbu.