Důvodem, pro který tudy vlaky nepojedou, jsou sanační práce na zpevnění svahu a výstavba opěrné zdi v jilešovické části Háje ve Slezsku. Práce zahrnují též úpravu zabezpečovacího zařízení, a ta ovlivní i vlakovou dopravu u Opavy na Hlučínsko a rychlíky Regiojet mezi Opavou a Prahou.

U všech těchto spojů může v uvedené době docházet ke zpoždění a s ním by cestující měli rozhodně počítat.

DVĚ ČÁSTI

Výluka má dvě části od čtvrtku 20. srpna od 7.55 hodin do pátku 28. srpna do 15.44 hodin nebudou jezdit osobní vlaky mezi Štítinou a Děhylovem s tím, že ve středu 26. a čtvrtek 27. srpna ani mezi Štítinou a Svinovem. Jezdit nebudou ani spěšné vlaky mezi Štítinou a Ostravou nebo rychlíky mezi Opavou a Ostravou a pro cestující budou připraveny autobusy.

BK Opava a Ivan Trojan.
FOTO: Ivan Trojan je ve výborné kondici. Takto "řádil" s basketbalisty v Opavě

Druhá část výluky začíná pátkem 28. srpna od 15.45 hodin a končí v pátek 20. října v 19.10 hodin. Osobní vlaky nebudou jezdit mezi Hájem ve Slezsku a Děhylovem, spěšné vlaky mezi Hájem ve Slezsku a Ostravou a rychlíky mezi Opavou a Ostravou.

Pro cestující, kteří výlukovým jízdním řádem přijdou o možnost přestupu ze stanice Opava východ na spěšné vlaky linky R61 ve směru do Ostravy, bude zavedena kyvadlová minibusová linka na trase Malé Hoštice Velké Hoštice Kravaře Štítina. Z ní bude možné přestoupit ve Štítině na vlaky, mířící k Ostravě. Minibusy budou v provozu jen během pracovních dní se zastávkami u restaurace v Malých i ve Velkých Hošticích, na Nádražní ulici v Kravařích a u štítinského železničního nádraží.

AUTOBUSY PO I/11

Cestujícím v úseku Opava Ostrava doporučují České dráhy pokud možno využívat kapacitně posílenou náhradní autobusovou dopravu po „jedenáctce“, provozovanou za ty rychlíkové spoje, které jsou vedené v celém úseku bez přestupu. Časový odhad takového autobusového cestování ze stanice Opava východ do Ostrava Svinov je kolem třiceti minut. Přesnější informace o konkrétních spojích získají cestující přímo na nádraží.

Bohumín, místo tragického požáru, který si vyžádal 11 životů, týden po nešťastné události, 15. srpna 2020.
Bohumín týden po tragickém požáru. Místní už štve "pietní atrakce"

Výluka však bude mít dopady i na rychlíky Regiojet mezi Opavou a Prahou. Vlaky RJ 1013 a RJ 1002 budou nahrazeny autobusy a přestup cestujících na vlak v Ostravě Svinově je garantovaný. Autobusy Regiojet budou na cestující čekat v Opavě před nádražní budovou a v Ostravě rovněž před nádražní budovou v levém směru. Ale pozor náhradní autobusová doprava za vlak RJ 1002 vyjíždí od stanice Opava východ už v 5.20 hodin, tedy dříve než podle platného jízdního řádu.