„Byl to přátelský a dobrý člověk, sportovec a hasič, který bohužel odešel příliš mlád,“ oznámil smutnou zprávu zastupitelům města primátor Tomáš Macura. Zastupitelé ve středu uctili Folwarczného památku minutou ticha.

Už v úterý večer kondolovala rodině náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová. „S Liborem jsme poslední tři roky slavili společné narozeniny, ty letošní už neoslavíme,“ posteskla si na sociálních sítích.

Ostravar Aréna. Ilustrační foto.
Ostrava hledá posilu do vedení Vítkovice Arény. Její předseda byl hospitalizován

„Je těžké, když vás opustí blízký přítel, obzvlášť, když je to čestný a poctivý člověk. Jeho náhlý odchod nelze zatím ani snadno pochopit ani akceptovat. Libor Folwarczny byl dobrým kolegou, kamarádem, byl vždy pozitivně naladěn, nikdy neměl s ničím problém. Upřímnou soustrast rodině. Budeš nám chybět. Nezapomeneme,“ slíbila Hoffmannová.

Libor Folwarczny byl v letech 2014 až 2018 členem rady a zastupitelstva města, posléze starostou Poruby a naposledy předsedou představenstva městské společnosti Vítkovice Aréna spravující sportovní a kulturní zařízení Ostravy. Právě do jejího tříčlenného předsednictva začala Ostrava v uplynulých týdnech hledat personální doplnění k Jaroslavu Kovářovi a právě náměstkyni Hoffmannové, z nichž posléze bude zvolen nový předseda představenstva.

Šibenice s oprátkou a dokumentem, které před svým domem o víkendu našel hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.
Hejtman Vondrák našel u domu šibenici. Ubohé, nejbližší to snášejí těžce, říká

Cílem je najít vysokoškolsky vzdělaného zájemce schopného týmové práce. Požadavkem je minimálně pětiletá praxe v manažerské pozici a orientace v oboru. Písemné přihlášky spolu s vizí koncepce řízení společnosti magistrát přijímá do 31. března.

Pohřeb Libora Folwarczného se bude konat v pondělí 21. února ve 13 hodin v obřadní síni Krematoria ve Slezské Ostravě.