Informaci o úmrtí předního českého lékaře a soudního znalce přinesl deník Blesk, kterému to potvrdil jeho vnuk. Stalo se tak v noci z neděle na pondělí v nemocnici v Motole.

Rakovinu Radimu Uzlovi lékaři diagnostikovali "úplnou náhodou". Když byl po covidu na kontrolním rentgenu, ukázalo se, že má polyp na jícnu.

Gymnázium a Obchodní akademie Orlová (GOA) si připomněla 110, resp. 100 let od založení školy. Přijeli absolventi ze všech koutů světa.
Na srazech už bývám nejstarší, vtipkoval sexuolog Radim Uzel

„Vůbec žádné potíže jsem nepociťoval. Jakmile se na to přišlo, provedli lékaři podrobnější vyšetření,“ popsal loni v říjnu Radim Uzel.

Návrat nemoci

Sexuolog tehdy podstoupil i léčbu. „Trošičku mě to pooperovali. Za sebou mám i chemoterapie,“ svěřil se tehdy a věřil, že vše se spraví. I když se zdálo, že je zaléčený a vše bude v pořádku, nemoc se známému lékaři vrátila.

Radim Uzel.
Sexuolog Radim Uzel: Ženská krása je věčná, i když ta kritéria se trochu mění

Ostravský rodák a patriot byl i velký milovník operního umění.

"Opera je opravdu mým celoživotním koníčkem a za svého působení v Ostravě jsem nevynechal žádnou operní inscenaci. Kdybych tak byl slavným operním pěvcem, to by se mi věru líbilo. Zpívám sice krásně a nahlas, ale bohužel nemám asi ten správný hudební sluch. I ve Vysokoškolském pěveckém sdružení v Brně jsem musel být obklopen stejnými hlasy, abych se udržel. Moje dcera, která je absolventkou Akademie múzických umění v oboru operní zpěv, vždycky v každém interview tvrdila, že má hudební sluch po mamince, zatímco po tatínkovi zdědila pěvecký „materiál“," uvedl v jednom z posledních rozhovorů pro Deník, v roce 2018, ve kterém bilancoval své životní zážitky a zkušenosti si můžete přečíst zde.

V televizním dokumentu 13. komnata Radima Uzla poznali diváci starostku Zátoru Salome Sýkorovou i další známé tváře.
Jak se tam dostala? Starostka Zátoru ve 13. komnatě Radima Uzla

Radim Uzel
Doc. MUDr. Radim Uzel byl patrně nejpopulární český gynekolog, sexuolog. Ale také aktivní publicista a spisovatel, místopředseda Obce spisovatelů České republiky, vysokoškolský pedagog.
Narodil se v Ostravě 27. března v roce 1940 do rodiny docenta analytické chemie na Karlově univerzitě a magistry farmacie. Po maturitě v roce 1957 na gymnáziu v Orlové nastoupil na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, absolvoval v roce 1963. Studoval v Sexuologickém ústavu v Praze.
Stal se krajským ordinářem v Ostravě, kde zůstal až do roku 1989. Po sametové revoluci se stal ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu.
Je členem výboru Sexuologické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně, členem několika prestižních zahraničních odborných společností.
Od roku 1966 byl ženatý. S manželkou Helenou vychoval dceru Kateřinu (1967), která se věnuje opernímu zpěvu.
Publikoval mnoho populárních, ale i odborných článků v Česku i v zahraničí, pravidelně vystupuje v televizních a rozhlasových talk-show, napsal knihy Cesty za romantikou a erotikou, Rozpomínání a několik odborných publikací.