„Po přislíbení přízně ji pozval k sobě,“ uvedl Richard Palát z ostravské policie s tím, že další dějství mělo jiný průběh, než si dotyčný představoval. „Muž po společné konzumaci alkoholu usnul,“ uvedl Palát.

Návštěvnice toho využila a byt mu vybílila. Odnesla si elektroniku, doklady a hotovost. Škoda přesáhla deset tisíc korun. Moc ale nevěřil tomu, že by se zlodějku podařilo dopadnout.

Příběh z října loňského roku se ale tento týden přece jen dočkal spravedlivého rozzuzlení. Kriminalisté ženu vypátrali a obvinili z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Zlodějku z Brna usvědčila DNA.

Chytré svačinky připravují zaměstnankyně sociálního podniku v Muglinově a s řidiči je rozvážejí zdarma po Ostravě.
Chytré svačiny pro Ostravsko: nejvíc na odbyt jdou tortilly a poháry

„V bytě policisté provedli ohledání místa činu a také zajistili několik kriminalistických stop. Jejich vyhodnocení policistům ukázalo na obviněnou ženu. V přesvědčení je ujistil i fakt, že se v minulosti obdobných skutků dopustila opakovaně,“ prohlásil Palát.

Žena nejprve zapírala, pod tíhou nevyvratitelných důkazů DNA se přiznala. V případě uznání viny jí hrozí až tři roky vězení.

Díky analýze DNA se ostravským kriminalistům podařilo objasnit řadu případů. Minulý týden policie informovala o dopadení lupiče, který na ulice přepadl ženu. Při útěku před svědkem, který oběti přispěchal na pomoc, ztratil polobotku. Z ní technici získali DNA. Ta jasně ukázala na muže z Novojičínska. Jindy policisté odebrali DNA z klobouku nebo otisku ucha na dveřích.

Zahájení provozu nových výtahů na Hlavním nádraží v Ostravě.
Konec trmácení po schodech, hlavní nádraží je bez bariér