Občané tohoto rozlehlého městského obvodu, tedy Muglinova, Antošovic, Hrušova, Heřmanic, Koblova, Kunčic, Kunčiček a Slezské, to vítají s nadšením. „No, konečně. Už jsem si byla vybrat a jsem nadšená,“ kvitovala existenci nového bankomatu, který bude občanům k dispozici čtyřiadvacet hodin denně, Jolana Miarková z Hladnova. „Jsem na mateřské a jezdit s kočárem pro peníze někam do centra mě už opravdu otravovalo,“ dodala mladá žena.

„Nejsme místní, máme tady zahradu, ale bankomat je určitě skvělý. Chodíme sem nakupovat, takže jsme rádi,“ svěřili se včera krátce po otevření pobočky starší manželé. Slezskoostravská radnice považuje otevření pobočky a bankomatu ve svém obvodu za událost roku. „Byť zde žije dvaadvacet tisíc obyvatel, obvod se rozkládá na velké ploše. Banka nikdy neotevře pobočku tam, kde nemá zajištěný dostatečný počet klientů,“ vysvětlil starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř (ČSSD) a dodal, že otevření pobočky u supermarketu Discont plus je to nejlepší, co si mohla radnice přát.

„Myslím si, že naši občané to ocení, protože každý určitě zná situaci, kdy se v noci ocitne bez peněz s kartou v ruce a široko daleko není bankomat. Pokud navíc není občan mobilní, tak je to opravdu nezáviděníhodná situace,“ dodal s tím, že místo, kde pobočka vznikla, je pro občany výhodné i tím, že zde mohou v klidu zaparkovat a poté si nakoupit.

Slezskoostravský obvod počítá v průběhu dvou let se zřízením dalších dvou bankomatů, které by měly být součástí nově vybudovaných supermarketů Tesco, a to v Muglinově a Heřmanicích. „Jsme rádi, že jsme první banka, která má v tomto obvodě svou pobočku. Nedokážu si vysvětlilt, proč se k tomu jiné banky neodhodlaly už dříve. Myslím si, že tady máme dostatek klientů, kteří budou naše služby aktivně využívat,“ řekl manažer ČSOB Vítězslav Šebesta.