OSTRAVA - Slavnostním poklepem základního kamene byla včera zahájena výstavba nového bytového komplexu s názvem Atrium Slezská. Ten vyroste na křižovatce ulic Michálkovické a Olbrachtovy, tedy v místech, kde byl v roce 1906 postaven Učitelský ústav.

Po sto letech tak začíná psát Slezská Ostrava novou kapitolu. Výjimečný bytový komplex se 123 bytovými jednotkami různých rozměrů a zajímavých dispozic, které se již nyní prodávají do osobního vlastnictví, by měl být dokončen v září příštího roku. „Ke každému bytu náleží nejméně jeden balkon či terasa, sklepní prostory a místo k parkování v garážích nebo na parkovišti. Samozřejmostí bude bezpečnostní zajištění objektu a příležitost k relaxaci v klidové zóně uvnitř atria se zelení a koutkem pro děti,“ popsal starosta Slezské Ostravy Antonín Maštalíř (ČSSD).

Záměrem investora je vybudování atriového vícepodlažního bytového areálu, který poskytne obyvatelům nadprůměrnou kvalitu bydlení. Staveniště se nachází na jedné z nejvýše položených lokalit města. „Menší byty poskytnou zázemí mladým studujícím či pracovně vytíženým lidem, kteří požadují kvalitní odpočinek. Také starší občané, kteří již nekladou tak velké nároky na prostor, ocení pohodlné bydlení s perfektní přístupností jak klidných lokalit, tak centra města s veškerými službami, které poskytuje,“ upřesnil mluvčí slezskoostravské radnice Karel Klíma.

Větší byty zase nabídnou potřebný komfort rodinám s dětmi i velmi náročným klientům, pro které je prostor, luxusní bydlení a prestižní adresa životním stylem. Potřebná občanská vybavenost je v rámci stavby řešena hromadnou podzemní garáží pod objektem. Stavba obsahuje také sedmačtyřicet individuálních garáží, které budou umístěny pod každou ze čtyř sekcí bytového domu. Projekt zpracovali architekti brněnské společnosti ADAM architects, developerem je společnost Byty Slezská, dodavatelem stavby OKD. Tak by měl vypadat bytový komplex ve Slezské Ostravě.