Mládežníci však chtějí ve své aktivitě vytrvat a navštívit všechna česká a moravská města. Do petičních listů již nasbírali přes 120 tisíc podpisů proti radaru, řekl předseda KSM Milan Krajča. "Myslíme si, že by u nás neměla být žádná cizí vojenská základna. Zároveň jsme přesvědčeni, že by v takto důležitých otázkách mělo být respektováno veřejné mínění a to, že většina lidí radar v Česku nechce," řekl Krajča.

Po několika projevech aktivisté demonstraci ukončili a vydali se mezi lidi sbírat podpisy. V centru města se pohybovali také anarchisté, kteří rozdávali letáky s titulkem Proti bolševismu. Skupiny se nestřetly.

Radar americké protiraketové obrany, který má sloužit především proti hrozbě ze strany problematický států, jako je například Irán, by podle posledních informací mohl stát u obce Míšov na Plzeňsku. Z průzkumů veřejného mínění vyplývá, že se základnou nesouhlasí zhruba tři pětiny obyvatel ČR. Téměř tři čtvrtiny obyvatel požadují, aby o ní občané rozhodli v referendu. Proti základně se konalo již několik protestních akcí, většinou organizovaných iniciativou Ne základnám či Komunistickým svazem mládeže.