„Váš hlas znám, ale nevěděl jsem, jak vypadáte,“ přiznal moderátorovi Milanu Opavskému v lidmi napěchovaném vysílacím studiu jeden z návštěvníků. Zaměstnanci rozhlasu v tento den provedli útrobami budovy ostravského rozhlasu okolo 650 lidí. Ti si nejdříve prohlédli pracoviště redakce zpravodajství, pak je „rozhlasáci“ provedli studii a dalšími pracovišti.

Kdo mezi devátou a patnáctou hodinou v sobotu navštívil ostravské studio Českého rozhlasu, dozvěděl se, jak se vysílají přímé přenosy z terénu, nebo se mohli zapojit do živého vysílání v rámci mimořádné Hudební pošty. „Já jsem vždycky obdivoval lidi, kteří pracují v televizi nebo rozhlase. Mají zajímavou práci. Proto jsem se přišel do studia podívat,“ uvedl starý pán s hůlkou z Ostravy-Poruby.

Návštěvník Jan Valšík si pochvaloval atmosféru, kterou ostravské rozhlasové studio má. „Už jsem tady byl před mnoha lety, takže jsem se sem rád opět přišel podívat. Líbí se mi, že si to studio uchovalo svého ducha. Tady z těch prostor dýchá rozhlasová historie.“ Na chodbě ho například zaujala vitrína s vystavenou zvukovou technikou, kterou redaktoři během uplynulých desetiletí používali - od „předpotopních“ kotoučových magnetofonů po miniaturní digitální záznamníky zvuku.

Během exkurze do útrob studia se návštěvníci podívali také na práci redaktorů zpravodajství. Dozvěděli se od nich například to, že si redaktor svůj příspěvek sám vymyslí, natočí i na počítači sestříhá a upraví. Šéfredaktor studia Richard Piskala byl spokojený, že Dne otevřených dveří využilo k návštěvě studia tolik lidí. „Po celou dobu jsme měli lidově řečeno plný dům a byla to velmi příjemná setkání. Odpovídali jsme na řadu zvídavých dotazů a já doufám, že naši posluchači odcházeli spokojeni."