Akci navštívili především rodiče s dětmi, na které zde čekaly různé pouťové atrakce, stánky s cukrovou vatou, perníky a dalšími typicky pouťovými dobrotami. „Počasí je dnes všelijaké, ale přesto nás děti uprosily, ať je vezmeme na kolotoče. Mladšího syna láká hlavně dětský vláček,“ prozradila Markéta Válková z Ostravy.

Na přítomné čekaly odpoledne i další zajímavosti. Kromě vystoupení kejklířů tady ornitologové předváděli ukázky výcviku dravých ptáků. Pro milovníky dobrého jídla bylo v restauraci U Eiffelovy věže v Miniuni připraveno zvýhodněné menu, čehož mnozí využili. „Aspoň mám dnes klid od vaření. Sice se to nedá srovnat s mou svíčkovou, ale pro jednou to snad můj manžel a děti přežijí,“ řekla se smíchem Dorota Zajnhandlová.

Asi největším lákadlem včerejšího jarmarku byl první ročník závodů rádiem řízených modelů aut o pohár Miniuni. Ty si nenechali ujít hlavně tatínkové a jejich mužští potomci. „Kdysi jsem byl modelářem, stavěl jsem si ale hlavně letadla. Můj pětiletý Lukáš dostal k Vánocům stavebnici, takže teď stále něco lepí. Nejvíc ho lákají stará auta. I proto jsme tady,“ řekl Ondřej Vodička a dodal, že se děsí, co bude muset koupit synovi po návštěvě těchto závodů.