V relaxační části bazénu i dětském brouzdališti jsou umístěny vodní atrakce. Rekonstrukce bezbariérového areálu pro 2000 návštěvníků stála zhruba 100 milionů korun, uvedl Jaroslav Kovář ze společnosti Sareza, která areál provozuje. "Nerezový bazén je rozdělen na dvě části - plaveckou a relaxační, která nabízí podvodní masážní trysky a masážní lavici, vzduchová masážní lůžka v zálivu bazénu nebo chrlič vody a vodopád se skaliskem. Nechybí ani trojitá skluzavka, malá lezecká stěna a šplhací síť. Plavecká část je hluboká nejvýše 1,8 metru, relaxační dosahuje 1,35 metru," dodal Kovář.

V kruhovém brouzdališti pro děti jsou umístěny skluzavky s chrličem a sprchou ve tvaru muchomůrky, děti mohou dovádět i kolem chrliče v podobě nosorožce. "Všechny bazény mají nová brodítka se schodišti do bazénů a s nerezovými sprchami. V areálu byla postavena nová venkovní pokladna a bufet se sociálním zařízením," uvedl Kovář.

Venkovní areál bude otevřený denně od devíti do devatenácti hodin, dospělí zaplatí za celý den v areálu 80 korun, děti do 15 let a senioři platí poloviční vstupné. Návštěvníci mohou využít také některý typ zvýhodněného rodinného vstupného.

Lázně Moravská Ostrava byly postaveny na přelomu 50. a 60. let, venkovní areál pro letní provoz vznikl v 70. letech. Venkovní bazén stál na území města, které bylo ovlivněno dobýváním uhlí v bývalém dolu Jindřich. "Jeho původní konstrukce nevyhovovala zásadám stavění na poddolovaném území, což se společně s letitým provozem podepsalo na provozu venkovního koupaliště. Pro únik vody do podloží se areál nakonec uzavřel," řekla mluvčí Sarezy Martina Gavendová.