Mluvčí realizační firmy Tchas Tomáš Svoboda, tvrdí, že stavbaři skončí ve stanoveném termínu, tedy 31. května. „V současné době probíhá instalace mobiliáře. Bude tu čtyřiapadesát čtyřhranných a šest kruhových laviček. Sadí se čtyřiatřicet stromků. Nová dlažba je již téměř hotova. Momentálně se dodlažďuje roh u muzea, před nímž bude instalována busta T. G. Masaryka. Připraveny jsou i základy pro sochu svatého Floriána, která je nyní v péči restaurátorů, stejně jako morový sloup,“ uvedl Svoboda.

Upřesnil, že od včerejška se zkouší program nové fontány se zvonkohrou. „K posledním pracím v závěrečném týdnu bude patřit montáž časové osy a dvou pítek,“dodal mluvčí. S rekonstrukcí Masarykova náměstí začal Tchas loni v létě. V podstatě až do listopadu tu stavbaři nemohli pracovat, náměstí „okupovali“ archeologové.

Investorem stavby za 94,4 milionu korun je město Ostrava. S ním se podle Tomáše Svobody stavbaři dohodli, že rekonstrukce náměstí skončí v závěru května. Primátor Petr Kajnar (ČSSD) uvedl, že podle smlouvy má Tchas náměstí dokončit na jaře 2007 v závislosti na meteorologických podmínkách a výzkumu archeologů.