Jedenačtyřicetiletý muž se před havárií choval podezřele už během jízdy, kdy si pro sebe neustále něco povídal a nadával. Nejméně jednou zapomněl odbočit. Vše skončilo hrůzostrašně vypadající havárií, kdy řidič narazil do sloupu veřejného osvětlení, plotu, stromu, garáže a části obytného domu a způsobil škodu za šest set tisíc korun.

I po této události se muž choval zcela nepřiměřeně. Údajně plival na přihlížející, tančil a už během jízdy křičel na cestující, že je zabije. Svědci nehody došli k závěru, že řidič se musel zbláznit.

Muž skutečně skončil v Psychiatrické léčebně v Opavě. „Na žádost pacienta a jeho rodiny nebudeme sdělovat žádné bližší informace. Jediné, co mohu říci, je, že dotyčný řidič u nás bude hospitalizován dlouho,“ řekl včera redakci ředitel opavského zařízení Ivan Drábek. K tomu, zda u řidiče mohla vypuknout schizofrenie, se ředitel nechtěl vyjadřovat.

„Schizofrenie se určitě neprojeví ze dne na den, ale začíná plíživě. U dříve ,zdravých´ schizofreniků se objevují zprvu drobné příznaky, jako například nepřiměřené poznámky a úsudky, změny nálad, něco, co jejich okolí překvapí,“ popsala ostravská psychiatrička Marie Turková a dodala: „Případ osobně neznám, takže se k němu nemohu vyjádřit, nicméně mohlo se jednat i o jinou psychickou poruchu.“

Turková také řekla, že muž mohl nastoupit do zaměstnání zdravý. „Ani psychotesty nemusely v té době budoucí psychickou poruchu odhalit,“ uzavřela. Jak řekl hned po středeční události mluvčí ostravského dopravního podniku Miroslav Albrecht, s řidičem nebyly v minulosti žádné závažné pracovní problémy.