Podle něj chce město provoz hotelu rychle předat zkušenějším. Atom by měl zůstat fungujícím hotelem v návaznosti na sousední sportovní areály. Hospodářské výsledky hotelu město neuvedlo.

"Město už hotel nadále provozovat nechce, protože jiné subjekty to umí lépe. Nejsme hoteliéři. Pro rozvoj Ostravy a přilákání nových klientů bude lepší, když bude Atom v soukromém vlastnictví," uvedl důvody prodeje primátor. Podle něj je potřeba prodat hotel co nejrychleji, obává se totiž konkurence nových ostravských hotelů. "Jsou tu další zájemci o výstavbu hotelů v Ostravě. Během dvou let budou některé hotely přinejmenším rozestavěné. Umím si představit, že do čtyř let budou ve městě stát nejméně dva hotely typu Atom nebo Imperial. Taková konkurence by prodejnost Atomu značně snížila," naznačil Kajnar.

Podle něj o hotel projevilo zájem zatím sedm kupců, čtyři z nich prý vypadají velmi seriózně. "Atom bude využíván i nadále v souvislosti se sportovními akcemi v Aréně a na fotbalovém stadionu, proto potřebujeme mít jistotu, že v rukou nového majitele neskončí se zabedněnými okny," řekl Kajnar. Dodal, že výběr kupce ovlivní také cena, kterou nabídne za Atom, případně i za okolní pozemky. "Město investovalo do oprav hotelu nejméně 200 milionů korun. Prodejní cenu ještě zvyšuje jeho klientela a zázemí v blízkých sportovních centrech," řekl primátor.

Prodej hotelu je zatím ve fázi příprav. Město musí stanovit, zda prodá i pozemky kolem hotelu. "Do června musíme najít poradce, který nám při prodeji pomůže vhodně vyložit karty na stůl. Přeci jen město neprodává hotel každý den. V tomto potřebujeme vést ruku odborníkem," dodal primátor. Hotel Atom koupilo město Ostrava v roce 2003 za 50 milionů od a.s. Vítkovice. Hotel má kapacitu 169 pokojů a zaměřuje se na kongresovou turistiku a konání sympozií, seminářů, konferencí a podobných akcí.