Na místech určených právě jim totiž parkují auta, jejichž řidiči nemají s tělesným postižením nic společného. „Na polikliniku, ale i na jiná místa, se dostanu sama jen díky autu, na kterém mám jako invalida značku invalidního vozíku. Předpokládám, že alespoň před zdravotnickým zařízením bych neměla platit parkovné. Bohužel realita je opačná,“ stěžovala si tehdy Jana Gabzdylová z Ostravy-Poruby, která se pohybuje pouze pomocí francouzských holí.

Místostarosta Poruby Petr Mihalík tehdy řekl, že parkoviště, konkrétně parkovací stání, která jsou vyznačena na chodníku před budovou nemocnice s poliklinikou na třídě 17. listopadu, je v majetku fakultní nemocnice. „Ta také provádí vyznačení jednotlivých parkovacích stání na základě předchozího povolení dotčených orgánů,“ vysvětllil a slíbil, že představitelé porubské radnice požádají zástupce městské policie, aby prováděli na parkovištích četnější kontroly.

„Musím přiznat, že poté, co na případ upozornil Deník, se situace velmi zlepšila. Téměř vždy se mi od té doby daří zaparkovat,“ potvrdila včera Jana Gabzdylová. „Naše ostraha věnuje parkovacím místům pro invalidy zvýšenou pozornost a myslíme si, že se situace uklidnila,“ řekl včera mluvčí FNO Tomáš Oborný.

Také mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová řekla, že se situace na parkovišti před porubskou fakultní nemocnicí v poslední době výrazně zlepšila. „Těmto parkovacím místům věnujeme zvýšenou pozornost. Počty přestupků spáchaných neoprávněným stáním na místech vyhrazených pro invalidy proto výrazně klesly. Je to i tím, že neukázněným řidičům hrozí několikatisícové pokuty, dokonce jim může být odebrán řidičský průkaz,“ upřesnila Kejdová.