„Poruba byla podle historických pramenů známým poutním místem už na začátku osmnáctého století. Třináctého června se zde pravidelně scházela četná procesí kněží a věřících a slavili svátek svatého Antonína,“ upřesnil porubský starosta Miroslav Novák, který na pouti slavnostně odstartoval projekt kaskadéra Davida Bryknara s názvem 333.

Bryknar je držitelem mnoha rekordů v jízdě za autem v podřepu a do dvou let chce překonat svůj dosavadní nejlepší výkon. Tehdy se „svezl“ za autem jedoucím rychlostí 260 kilometrů v hodině. „Číslice v názvu projektu znamená pochopitelně rychlost, kterou bych chtěl pokořit,“ prozradil Bryknar a dodal, že slavnostní start na Hlavní třídě je pouze symbolickým začátkem celého projektu.

„Jsem hrdý Porubák a chtěl jsem, aby byla show zahájena právě tady,“ dodal kaskadér, který se po Hlavní třídě projel za autem rychlostí sedmdesát kilometrů v hodině. „Držím Davidu Bryknarovi palce, aby se mu podařilo překonat vlastní rekord a splnit si sen malého kluka, který v něm očividně stále ještě je,“ popřál kaskadérovi porubský starosta. Další podobnou akci na Hlavní třídě s názvem Pouť babího léta chystá Úřad městského obvodu Poruba na podzim.