„Stavba uzavřela přechod přes Francouzskou ulici, takže když chcete jít od Ostravy na Porubu, máte smůlu. Buď přejdete Opavskou ulici a půjdete až dolů do Třebovic na přechod a po druhé straně zpět nahoru na Porubu, nebo přes zákaz, který tam dala stavba, přejdete Francouzskou ulici, pokračujete částečně po silnici a pak přejdete Opavskou ulici a pokračujete na Porubu,“ popsala peripetie obyvatelka Věra Bystroňová.

Porubská radnice o situaci ví. „V současné době stavba obchodního centra zajistila pro chodce bezpečné přecházení pouze po stávajících komunikacích pro pěší, u přechodů pro chodce jsou zábrany a chodci jsou směrováni pomocí orientačních tabulí osazených na chodnících,“ uvedla mluvčí porubské radnice Petra Špornová. Do konce tohoto týdne bude podle ní podél ulice Opavské zřízen provizorní chodník z tříděné strusky s návazností na stávající přechody pro chodce. „V co možná nejkratším termínu bude chodcům umožněno další přecházení v okolí ulice Francouzské, které však bude jen dočasné,“ dodala mluvčí.

Stavba obchodní galerie začala letos na jaře. Proti její výstavbě podepsalo několik stovek místních lidí petici. Porubská radnice už ale nemohla stavbě zabránit, protože jí pozemek nepatří, proto se investorská firma Sey Development pustila do prací. V novém objektu by měla v budoucnu najít sídlo také prodejna Interspar.