Podle náměstka primátora Lukáše Ženatého (ODS) je vše na dobré cestě. „Celý skelet, který je v současné době v rukou města, hodláme ještě letos nabídnout k prodeji. Nyní registrujeme desítku zájemců,“ uvedl Ženatý, který předpokládá, že jednotliví investoři budou osloveni už po zářijovém zasedání zastupitelstva města Ostravy.

„Pokud půjde vše dobře, mohlo by se začít stavět už v prvním pololetí roku 2008,“ doplnil primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD). Město plánuje, ve spolupráci s krajem, stanovit ještě před samotným prodejem přesné podmínky, které budou po budoucím privátním kupci požadovat. „Pokud návrh prodeje projde 19. září zastupitelstvem, oslovíme následně přihlášené zájemce, kterých se budeme dotazovat na to, co tam chtějí mít,“ dodal Ženatý.

Zda nový vlastník stávající monstrum kompletně zboří a začne stavět od základů nebo stavbu zachová a dostaví podle svých představ, se tak zatím neví. Nyní zástupci města sondují, zda nemá někdo zainteresovaný s případným prodejem nedostavěné budovy problém. „Zjišťujeme na útvaru hlavního architekta, příslušném místním odboru a dalších místech, zda není někdo proti prodeji skeletu,“ sdělil Ženatý.

Na konci loňského roku se uvažovalo o tom, že by v místě vyrostlo středisko správních činností. I když město v rozpočtu částečně vyčlenilo peníze, nakonec vše ztroskotalo nejen na penězích, ale také na nesouhlasu starostů jednotlivých městských obvodů, podle kterých by prý stavba Ostravanům úřady nepřiblížila. Částka 850 milionů korun, kterou by si dostavba vyžádala, se ukázala jako příliš vysoká.

Nedostavěná budova stojí na místě od roku 1989. Původně měla sloužit jako sídlo krajského výboru KSČ.