„Na to, jak jsme ohromná škola - přijímáme až šest set studentů - se nic neděje,“ řekl ředitel Jaroslav Ponec. Až nebývale vysoký zájem prý byl letos o učební obory v učilišti. „Většina neobsazených míst je v obchodní akademii a ekonomickém lyceu,“ dodal.

Dostatek žadatelů uspokojí také novojičínská Střední odborná škola EDUCA. „Tak zatím máme nějaká volná místa. Není to ale nic neobvyklého,“ poukázala ředitelka školy Alena Olšáková. Nejvíce volných míst nabízí EDUCA v oborech Oděvnictví a Informatika v ekonomice. Naproti tomu o okruh cestovního ruchu je prý mezi „deváťáky“ zájem. „Loni byl zájem o cestovní ruch větší, než jsme čekali. Pro nový školní rok jsme počty přijímaných navýšili,“ prozradila Olšáková.

Mezi školami, které stále nemají vyčerpanou kapacitu, je i Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách. „To, že chybí žáci, problém je,“ připustila ředitelka Pavla Hostašová. Upozornila ale na to, že při přijímacích zkouškách dávali přednost kvalitě před kvantitou. U oderské „církevky“ je stále nejvíce neobsazených míst v Pedagogickém lyceu. „Mrzí nás to. Pravděpodobně sloučíme lyceum do jedné třídy s Předškolní a mimoškolní pedagogikou. Některé předměty jsou v obou oborech stejné, neměl by to být problém.“