Nastal čas zavést na Stodolní ulici nové pořádky. Toto heslo nyní razí vedení radnice centrálního ostravského obvodu. Nemělo by však podle nich jít o akci přespříliš razantní a pro lokalitu zábavy zničující, jak to původně z jejích prohlášení vypadalo. Představitelé obvodu zkrátka chtějí, aby tato vyhlášená ulice dělala městu dobrou vizitku, a aby v ní jednoduše panoval pořádek. „Stodolní ulice vzbuzuje zdání, že v ní neplatí žádná pravidla. Majitelé klubů si zde dělají, co chtějí, návštěvníci jakbysmet. A obyvatelé okolních domů tím pádem trpí. Chtěli bychom proto stávající situaci změnit k lepšímu,“ sdělil Miroslav Svozil (ODS), starosta obvodu Moravská Ostrava a Přívoz (MOaP).

K nejbolestivějším problémům, na které vedení obvodu poukazuje, patří hlasitá hudba, kterou pouštějí z reprobeden některé kluby přímo do ulice, mastnota, jež zůstává na nové dlažbě po prodejcích občerstvení, či požívání alkoholu mladistvými. Těmto nešvarům má být učiněna přítrž. V souvislosti se zklidněním Stodolní a její přeměnou na běžnou ulici se však mluvilo i o tom, že bude permanentně průjezdná pro automobily. Tento nápad se s přílišným nadšením nesetkal. Ukázal to i náš průzkum, v jehož rámci si lidé přáli udělat ze Stodolní spíše pěší zónu.

Zástupci radnice po všech diskusích nyní uvádějí toto téma na pravou míru. „Šlo o nedorozumění. Dopravní režim na Stodolní bude stále upraven a omezen,“ uvedl k danému problému Tomáš Kuřec (ČSSD), místostarosta obvodu MOaP. Starosta Svozil pak celou situaci dále upřesnil: „Během víkendu a večer budou mít na Stodolní povolen vjezd pouze vozidla záchranných služeb, taxikáři, lidé bydlící v okolí a handicapovaní.“

 

 

Přijďte dnes na rynek

Pokud se chcete o plánech obvodu se Stodolní ulicí dozvědět ještě více, přijďte se dnes ve 14 hodin podívat na Jiráskovo náměstí v centru Ostravy. Na Dni s Deníkem však na prostranství známějším pod názvem Kuří rynek nebudeme diskutovat s představiteli obvodu jen o tomto problému. Prostor by měla dostat i další ožehavá témata, jako je kácení lip v Komenského sadech, špatné parkování v srdci moravskoslezské metropole či kriminalita spojená s množstvím heren na pěší zóně. Na vaše otázky vám budou odpovídat místostarosta obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Tomáš Kuřec (ČSSD) a s ním i zastupitel této městské části a šéf její bezpečnostní a ekologické komise Zdeněk Nytra (ODS). Přijít se podívat na rynek ale samozřejmě mohou i ti, jimž jsou daná témata poněkud lhostejná. Na všechny totiž čeká pestrý program plný zábavných vystoupení, součástí akce je pak také soutěž o novou Škodu Fabii. Přijďte se tedy podívat i vy!