Porubský obvod za poslední čtyři roky investoval do údržby travnatých ploch přes 32 milionů korun. „Kosení porubských travních ploch začíná podle klimatických podmínek většinou v dubnu a končí v září. Na tyto práce pak navazuje sběr listí,“ sdělil Milan Gregor, vedoucí oddělení údržby nemovitostí a zeleně porubské radnice.

Místní radnice zaplatí za roční pokosení trávy na jednom metru čtverečním zhruba čtyři koruny. Za sezonu je zapotřebí pokosit plochy zhruba třikrát až pětkrát, výška travního porostu by neměla přesáhnout 25 centimetrů. Kosení v Porubě začíná podél hlavních tahů, jako je například třeba ulice Bedřicha Nikodéma, postupně se dostává až do dvorních prostorů.

„O víkendech se snažíme udržovat při kosení co největší vzdálenost od obytných částí, abychom hlukem nikoho nerušili,“ dodává Milan Gregor. Vzhledem k tomu, že technika používaná při kosení trávy je poháněná benzinem, bude zřejmě kosení travnatých ploch nejen v Porubě stále dražší. Vzhledem k růstu cen pohonných hmot se dá předpokládat, že v příštích letech bude cena za pokos narůstat.

Do úpravy trávou „prorostlých“ chodníků se pustil v minulých dnech centrální ostravský obvod. Pracovníky vybavené motykami a hráběmi mohli zahlédnout při úpravě chodníků obyvatelé Lechowiczovy ulice na sídlišti Fifejdy.