V těchto dnech otužilec přeposlal všechny potřebné podklady včetně notářsky ověřeného zápisu agentuře do Londýna."Veškeré údaje jsme musely potvrdit a přeložit do angličtiny, takže zápis se odeslal před pár dny. Doufáme, že rekord bude po procedurálních záležitostech v co nejbližším možném termínu zapsán," řekl Urbiš. Podle dostupných informací by rekord měl být do knihy zapsán bez problémů. "Máme informace, že v takovém mrazu vydržel člověk dosud maximálně sedm minut," dodal Želazko.

"Je to lepší než viagra," řekl loni v prosinci s úsměvem rekordman poté, kdy jej obsluha komory promrzlého vytáhla ven. Na svůj pokus poctivě trénoval. Do komory docházel zhruba dva roky. Po rekordu odhadoval, že v mrazící komoře byl asi dvě stě krát v průměru po čtyřech minutách, takže tam strávil celkem asi 800 minut. Na zdolání rekordu se připravoval nácvikem, dietou, speciálním dýcháním a potom také meditacemi. Před vstupem do polária meditoval celou hodinu.

Léčbu mrazem si v beskydském poláriu dosud vyzkoušelo více než 7000 lidí. Normální pobyt tvoří jedna minuta v minus 60 stupních Celsia a tři minuty v minus 120 stupních Celsia. Osm minut je podle psychologa téměř na hranici lidských možností.