Při dotazování obyvatel Vítkovic, co by chtěli ve svém okolí změnit a co je trápí, se nejčastěji hovořilo o budoucnosti budovy bývalého kina Mír. Lidé se také zmiňovali o špatné péči o zeleň, nepořádku a vysoké kriminalitě. Bývalé kino Mír na Halasově ulici, které bylo v minulosti oblíbeným místem k odpočinku pro místní obyvatele, je teď v zapomnění.

V současné době není budova v dobrém stavu a její budoucnost je nejistá. „Budova bývalého kina Mír patřila městu Ostrava, které s ním také nakládalo. V červenci 2006 je prodalo soukromému vlastníkovi, který ho následně prodal jiné soukromé firmě. Ta teď hodlá objekt prodat dál,“ sdělil Leoš Adamík (ODS), místostarosta Ostravy-Vítkovic. „Nelíbí se nám takový postup, ale problém se nám podaří vyřešit asi jen těžko. Podle odhadů by se koupě spojená s rekonstrukcí a údržbou vyšplhala na několik desítek milionů korun, které nemáme,“ doplnil Adamík.

Budovu kina využíval od roku 1997 Gymnastický klub Vítkovice a postupně ji upravil tak, aby se stala specializovanou gymnastickou tělocvičnou. Gymnasté museli dát nové prostory do uživatelného stavu, zprovoznit elektřinu a topení. Oříškem bylo překlenutí šikmého hlediště, rozmístění ploch pro jednotlivá nářadí. V roce 2004 se však klub odstěhoval do jiných prostor. Nyní je budova opět prázdná a dále chátrá.

„Osobně jsem se byl v budově bývalého kina Mír podívat a nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že jen rekonstrukce by stála okolo dvaceti milionů korun,“ sdělil Josef Kavala, vedoucí majetkového odboru na ostravském magistrátu. Mezi obyvateli Vítkovic se šušká o tom, že budovu vlastní Vietnamci. „Povídá se, že tady mají začít prodávat Vietnamci. Pokud to není jen výmysl, bude to smutný konec,“ tvrdí místní občan Patrik Koutný.

Občany Vítkovic netrápí jen stav dříve populárního kina. Stěžují si také na kriminalitu, nedostatečnou péči o parky a zeleň.